PÖH ALIMINDA KPSS MÜJDESİNİ GELMİŞTİ: İŞTE ÖZEL HAREKAT POLİSİ ALIMI YAŞ ŞARTI 2019

EGM yeni dönem polis özel harekat alımında Bakan Soylu KPSS hakkında bir açıklama yapmıştı. Peki yeni özel harekat polisi alımında yaş şartı ne olacak? İşte detaylar ve PÖH alımında gelen son bilgiler.
18 Ağustos 2019 17:19

Yeni dönem PÖH alımında yaş kaç olacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ,  geçtiğimiz aylarda bir açıklama yaptı ve açıklamasında PÖH alımı müjdesini vermişti. 

SON KEZ AÇIKTAN ALIM OLACAK

Bakan Soylu yaptığı açıklamada EGM bünyesinde 25 bin PÖH olduğu, bu sayının yeterli olduğunu ifade etti. Sadece açıktan kadın PÖH alımı yapacaklarını söyleyen Bakan Soylu, bundan sonra alımların polisler arasından yapılacağını söyledi.  

YAŞ ŞARTI NE OLACAK?

Bakan Soylu daha önce polis özel harekat alımı yaş konusunda 28 'di 30 'a çıkardık demişti. Soylu açıklamasında  "Özel Harekat Polis alımlarında yaş olarak 1 Ocak'ı esas alacağız. Seçimin ardından bu değişikliği yapacağız. Özel Harekat Polis alımlarında kızları da alacağız. Tüm İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. Bayramlar ramazanlar bizi daha kuvvetli millet yapıyor. Bayramlar bizi özümüze döndürüyor. Bayramlar bizi tekrar yeniliyor." demişti.

SOYLU: KPSS ŞARTI MÜJDESİ VEREBİLİRİZ

En az lise mezunu adaylar arasından alım yapılacağını ifade eden Bakan Soylu, PÖH alımı için KPSS müjdesi verebiliriz diyerek  "KPSS imtihanlarına girsinler" dedi ve KPSS düşecek mi? sorusuna, "Kadın özel harekatçı alımı için olabilir. Kadın özel harekat alımı için KPSS puan sınırında özel bir şey olabilir." şeklinde yanıt verdi.

DAHA ÖNCE KPSS İLE OLAN ALIMLARDA PUAN 50 'YDİ

2016 yılında yapılan 10 bin PÖH alımından önceki özel harekatçı alımları KPSS ile olmuş ve lisans KPSS 50 olarak istenmişti. Yeni PÖH alımında KPSS puan sınırı henüz belli değil.

 

KAMU BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #