İLKSAN üyelerine çağrı: İLKSAN'ı emin ve ehil ellere emanet edin

Türk Eğitim-Sen genel başkan yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan İLKSAN seçimi öncesi yaptığı açıklamada İLKSAN üyelerine seslenerek ''İLKSAN üyesi, 19 Haziran'da hür irade ve vicdanla kararını verecek, öz varlığı olan İLKSAN'a sahip çıkacak ve İLKSAN'ı emin ve ehil ellere emanet edecektir.'' dedi.
16 Haziran 2021 11:43

ŞAHİNDOĞAN açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Beklenen gün yaklaştı.

İlksan üyeleri kendi öz varlıkları olan İLKSAN'ı kimlerin yöneteceği hususundaki kararını verecek.

Ya, bugüne kadar her türlü şaibeden uzak ve kayyumdan devralınan İLKSAN'ı büyüten, geliştiren, üyelerine daha çok sosyal yardım yapan, daha çok emeklilik ödeneği ödeyebilen bir kurum haline getirmiş, güvenilir ve işinin ehli Türk Eğitim Sen'li kadrolarla devam diyecek.

Ya da daha önce seçime girmiş kaybetmiş, bir sonraki dönemde " boykot ediyoruz" bahanesiyle seçime bile girememiş, bu seçimde ise İLKSAN üyesinin kafasını karıştırarak, yanıltarak " güya bağımsız adaylar" giriyormuş da kendileri girmiyormuş gibi bir tiyatro sahneleyen zihniyete teslim edecek.

Türk Eğitim Sen olarak elbetteki İLKSAN üyesinin demokratik iradesine saygı duyarız.

Ancak, yanıltılarak ve algılarla sandığa gitmemeleri için gerçekleri anlatmayı da görev biliyoruz.

İLKSAN üyesi, şunu bilsin ki, seçime giren ancak nal toplayanlar ve bir sonraki seçime de girmeye cesareti olamayanlar ile bu seçimde 355 teşkilat yöneticisini sahaya sürüp ama sendika olarak girmiyorlarmış gibi bir algı yaratmaya çalışanlar aynı zihniyettir. Bu zihniyet,bu seçim de, farklı bir taktikle sonuç almaya çalışmaktadır.

Taktik farklı ama ekip aynıdır.

İLKSAN üyesi, 19 Haziran'da hür irade ve vicdanla kararını verecek, öz varlığı olan İLKSAN'a sahip çıkacak ve İLKSAN'ı emin ve ehil ellere emanet edecektir.

Biz buna inanıyor ve İLKSAN üyelerinin ferasetine güveniyoruz.

Mehmet Yaşar Şahindoğan

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #