Okulların güvenliği ve temizliği Allah'a emanet!

Okullarda yüz yüze eğitime devam edilirken, 2020-2021 eğitimin döneminin de sonu yaklaştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların kapanacağı tarihi açıkladı. Okullar 2 Temmuz tarihine kadar devam edecek ancak 5 Temmuz'dan itibaren “telafi” kapsamında 31 Ağustos'a kadar okullar açık olacak.MEB tarafından yapılan diğer açıklamada ise okullarda temizlik ve güvenlik hizmetini yerine getiren İŞ-KUR personelinin 17 Haziran itibariyle işine son verilmesi istendi.Bu karara tepki gösteren Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 nolu şube başkanı Erol Ermiş MEB'e çagrıda bulunarak ''MEB'i, meseleyi ciddiye almaya ve çözüm üretmeye davet ediyoruz.'' dedi.
15 Haziran 2021 21:20

ERMİŞ Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

OLACAK İŞ Mİ?

Bir taraftan MEB telâfî eğitimlerinin yaz boyunca devam edeceğini söylüyor, diğer taraftan okullarda temizlik ve güvenlik hizmetini yerine getiren İŞ-KUR personelinin 17 Haziran itibariyle işine son verilmesi isteniyor.

Peki okulların temizliğini kim yapacak, güvenlik nasıl sağlanacak? MEB'in bu konuda bir çözümü var mıdır?

Herkes şunu bilsin ki okulların çoğu bir kişilik personel bile çalıştıracak ekonomik güce sahip değildir. Hiçbir şey bize toz pembe gösterildiği gibi değildir.

MEB'i, meseleyi ciddiye almaya ve çözüm üretmeye davet ediyoruz.

SENDİKA BÜLTENİ

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #