Haber Sen: PTT çalışanlarına aşı şart

Haber Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Polat, PTT emekçilerinin salgında gerek kargo dağıtımı gerek ofislerde yüz yüze çalıştığını belirterek aşı sırasında öncelikli gruba alınmasını istedi.
12 Nisan 2021 15:21

Haber Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Polat, PTT çalışanlarının risk grubunda olmasına rağmen aşıda öncelik sırasına alınmadığına dikkat çekti. PTT çalışanlarına koruyucu tedbirler yeterince sağlanmadığını ve gerekli tedbirlerin istenen düzeyde olmadığını belirten Polat, PTT emekçilerinin bir an evvel aşılanması gerektiğini belirtti.

Haber Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Polat, Kovid-19 salgınının Türkiye'de yayılmaya başladığı ve işkolu olarak da PTT çalışanlarını yakından ilgilendirmesi adına Haber Sen olarak Ankara Tabip Odası ile hastalığın riskleri ile ilgili detaylı bilgiler aldıklarını ifade ederek,“2019 yılı sonunda Çin'den kargoların gelmeye devam etmesi nedeniyle PTT çalışanları adına Ankara Tabip Odası yetkilileri ile görüştüğümüzde kuru ortamlarda zararlı olmadığı virüsün posta kargolarında etkisini sürdüremediği görüşünü aldık. Ancak zaman içerisinde 2020 yılı Mart ayından itibaren etkisini arttırması ile PTT yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde Kovid-19 virüsünün ciddiye alınması gerektiği konusunda işyerlerinde tedbirler alınmasına özellikle de gümrüklerde çalışan PTT emekçilerine koruyucu malzemelerin ivedilikle sağlanması gerektiği konusunda bilgilerimizi sunduk” dedi.

Aylar geçmesine rağmen PTT çalışanlarına koruyucu tedbirler yeterince sağlanmadığını ve gerekli tedbirlerin istenen düzeyde  olmadığına dikkat çeken Polat, “PTT çalışanları risk grubunda olmasına rağmen aşıda öncelik sırasına alınması gerekirken hâlâ posta emekçilerinin aşılanması gerekenler içinde ismi yoktur. PTT yönetiminin ivedilikle aşılanması konusunda çalışanları için bir an önce girişimde bulunması şarttır. Salgın koşullarında özveri ile görevini yapan PTT çalışanları; taşıdıkları kargolarla, postalarla, adli tebligatlarla, sosyal yardımlarla, emekli maaşlarıyla, engelli vatandaşlarımıza götürdükleri maaşlar ile PTT merkezlerinde çalışan gişe personelleri ile aşılanmayı hak etmişlerdir. Yüzlerce vatandaşımıza hizmet eden PTT emekçileri bir an evvel aşılanmalıdır. PTT yönetimi gerekli girişimlerde bulunarak çalışanları bu korku günlerinde aşı sorununu çözerek tüm çalışanları mutlu etmelidir. Görevini aksatmadan risk alarak her daim halkına hizmet eden tüm PTT çalışanları bir an evvel aşı olmayı posta dağıtıcısından gişe personeline taşeron ve temizlik firması çalışanları da dahil sonuna kadar hak etmektedirler” dedi.

EVRENSEL

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #