Eğitim-Bir-Sen'den ödüllü fotoğraf yarışması

Eğitim-Bir-Sen eğitimin önemini anlatacak hikâyeleri fotoğraf sanatının etkileyici dilinden faydalanarak ortaya koymak amacıyla ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor.
12 Nisan 2021 06:39

Konuyla ilgili olarak sendikadan şu açıklama yapıldı:

Üyelerimizle, eğitim çalışanlarıyla sanat alanında bir araya gelmek, fotoğrafa gönül veren sanatçılarımızla bu vesileyle buluşmak, gençlere fırsat oluşturmak ve objektifleri eğitime odaklamak, eğitim süreçlerinin arkasındaki emeği, özveriyi en güzel karelerle görünür kılmak için eğitimden bir kare fotoğraf yarışmamızın dördüncüsünü başlattık.

29 yıllık sendikal mücadelemizde, eğitim çalışanlarının haklarının korunması, geliştirilmesi, sorunların çözüme kavuşturulması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi başta olmak üzere, her zaman sanatsal ve kültürel faaliyetlerin destekçisi olduk. Tüm kültürel etkinliklerimizde, alanında uzman ya da amatör fotoğrafçıların eğitim olgusuna bakışlarını bir araya getirdik. Eğitimin ne kadar geniş bir alanı kapsadığını ve ne kadar farklı bakış açılarıyla dile getirilebileceğine hep birlikte şahitlik ettik.

Seçici kurulda Fotoğraf Sanatçısı Tekin Ertuğ, Anadolu Ajansı Fotoğraf Editörü Fırat Yurdakul, Fotoğraf Sanatçısı İsmail Küçük ve Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Binol’unyer alacağı yarışmada birinci olacak eser sahibine 10 bin TL, ikinciye 7 bin TL, üçüncüye 5 bin TL ve Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için 3 bin TL ödül; ayrıca, sergileme hakkı kazanan eserler için 250 TL verilecek.

Ödüle ve sergiye layık görülen eserler ‘Eğitimden Bir Kare 2021 Fotoğraf Albümü’ adıyla yayımlanacak.

Son katılım tarihi 1 Kasım 2021 olan yarışmada dereceye giren fotoğrafların sahipleri, ödüllerini, tarihi daha sonra açıklanacak program kapsamında alacak.

Fotoğraf yarışmasının detaylarına www.egitimdenbirkare.orgsitesinden ulaşabilirsiniz.

KAMU EXPRESS

SENDİKA BÜLTENİ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #